Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském

Svatý rváč - Román o Jeronýmovi Pražském

Kniha v češtině!Svatý rváč – Román o Jeronýmovi PražskémHistorický román o osudech Jeronýma Pražského, předního českého učence přelomu 14. a 15. století a blízkého přítele Jana Husa, vychází z důkladného studia historiografických prací. Na základě dochovaných materiálů zde autorka vytvořila možnou podobu životních osudů tohoto nestálého bouřliváka a církevního reformátora. Rodák z Nového Města pražského patřil k největším vzdělancům své doby. Studoval na čtyřech evropských univerzitách, vydával se na dlouhé cesty do Oxfordu, Jeruzaléma nebo Litvy, pro své názory byl však nakonec upálen stejně jako Hus na kostnické hranici. Kniha je výjimečná nejen zásadním příběhem z české a evropské historie, ale i tím, že se autorka snaží najít rovnováhu mezi dochovanými fakty a vlastní autorskou fikcí.…celý textStáhněte si knihu Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském a zábavu bez omezení!

  Svatý rváč - Román o Jeronýmovi Pražském

  Podrobnosti o knize Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském

  :  49

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Garamond

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  hanča34

  30. ledna

  Historie byla vždycky má vášeň, tato kniha mi otevřela pro mne neznámý obzor. O Jeronýmovi Pražském jsem se dozvěděla až v jedné televizní soutěži. Takže díky paní Mileno.

  MissiPippi

  03.11.2017

  Oceňuji autorčinu snahu připomenout i jiné osobnosti koncilu v Kostnici než mistra Jana Husa, v jejím podání mi ale příběh rozhodně nesedl.

  Pár zajímavých historických faktů v přehršli pohádkového vyprávění se občas dočteme. Styl slohu přirovnávám k obyčejnému babičkovskému vyprávění doplněná o ty historická fakta. U děje autorka často odskočí k popisu začátku jiné osobnosti a bez pointy se navrací na přeskáčku k Jeronýmovi. To už samo o sobě působí chaotickým dojmem. Navíc je ale popis života Jeronýma protkán dějovou linkou ze současnosti a to už mi vyloženě přišlo jak fantasmagorie a dovršení chaosu.

  Za mě je kniha spatlanina historického románu o zajímavé osobnosti v počátcích husitského hnutí.

  Ladygeront

  09.10.2017

  Jeroným Pražský je jednou z postav naší historie, která zůstává ve stínu mistra Jana. A o jeho osudu víme ještě méně. Přesto, že to byl vzdělanec a zcestoval Evropu. Proto je mi velmi příjemná spisovatelská licence Mileny Štráfeldové. Přečteno jedním dechem. Zůstal mi jen smutek na duši za jeden zbytečně zmařený život. A docela mě mrzí, že vzpomínka na Jeronýma zůstává zasunuta. Já osobně jsem nečetla žádnou knihu, která by se mu věnovala. Nemyslím teď knihy odborné, ale beletrii. Přitom téma je to jako hrom, už proto, že spisovatel má dostatečnou volnost psaní. Svatého rváče budu číst určitě znovu a znovu-).

  vincek1

  06.10.2017

  Moje první kniha této autorky a nezklamala. Při četbě jsem měl pocit, jako když čtu detektivku s tím rozdílem, že jsem věděl jak skončí. Ostatně kdo by z hodin dějepisu nevěděl. Kniha měla napětí a zápletky. Vsuvky, kdy autorka konzultuje svoji knihu byly také zajímavé a jedna poznámka mě dokonce donutila si v knihovně půjčit knihu Encyklopedie středověku od Le Goffa a udělal jsem dobře o tom, ale budu psát samostatně k uvedené knize.

  Catherine

  16.08.2017

  Této knihy jsem se bála, ale je to kniha od mé oblíbené autorky tak jsem se do ní pustila. Českou historii moc nemám ráda a asi bych nenašla téma které by mi bylo vzdálenější než Jan Hus a Jeroným Pražský. V tomto podání mě ale kniha překvapila, nemohla jsem jí odložit. A moc se mi líbily pasáže kdy spisovatelka konzultovala svoje dílo s Lukášem nebo Barytonem. Takže za mě plný počet a opět mě paní Štráfeldová nezklamala.  TAGS:

  online Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském ebook, kniha Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském fb2, download Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském pdf , download Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském mobi, online Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském kniha, zdarma stažení Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském IPhone, online kniha Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském pdf, zdarma Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském DJVU, zdarma stažení Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském txt, stažení Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském rtf, online Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském fb2 , e-kniha Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském stažení txt, zdarma Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském stažení kniha,

  e-kniha Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském stažení pdf

  , stažení Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském IPad, Číst Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském mobi, Číst Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském docx, zdarma Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském awz, download e-kniha Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském iPad , zdarma Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském DJVU, download Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském e-kniha zdarma, zdarma stažení Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském dvd, Číst Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském txt, book Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském stažení DJVU,

  Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském stažení kniha zdarma

  , Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském stažení kniha pdf zdarma, Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském pdf zdarma, Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském stažení kniha epub zdarma, Svatý rváč – Román o Jeronýmovi Pražském ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply