Sivooký démon

Sivooký démon

Kniha v češtině!Sivooký démonToto romaneto bylo dopsáno i vytištěno v Lumíru roku 1873 hned po úspěchu Svatého Xaveria, jímž Arbes zvítězil po několikaletých pokusech s pomocí Nerudovou takřka naráz u širokého čtenářstva. Sivooký démon je tak druhým Arbesovým romanetem, nepočítáme-li ty práce, které napsal Arbes sice dříve, ale přiřadil je k romanetům až později (Ďábel na skřipci, Elegie o černých očích).
Do 22. svazku Arbesových spisů bylo pojato romaneto “Sivooký démon” z roku 1873 a cyklus drobných próz “Z pražského paláce spravedlnosti”, které vznikaly v letech 1873-1875. “Sivoooký démon” je druhým Arbesovým romanetem a proti “Svatému Xaveriovi” znamená pokrok ideový i umělecký. Do středu děje postavil Arbes statečnou ženu Reginu, vládnoucí svému okolí nejen svou krásou a něhou, ale i svým bystrým rozumem a energií a vyjádřil tak své pokrokové názory na úlohu ženy ve společnosti. Reginin osud sepjal s pražským povstáním roku 1848 i s politickými zápasy let šedesátých.
– Cyklus “Z pražského paláce spravedlnosti” obsahuje prózy, vztahující se k první polovině let 70., kdy Arbes žil jako odpovědný redaktor Národních listů ve stálém boji s rakouskou “spravedlností”. Odhaluje v nich nejprve v drobných žánrech, potom ve vzpomínkách na politické procesy, soudobé společenské poměry a spisovatelovo postavení v nich.
1. vydání ve Spisech, (Sivooký démon – 4. vyd., Z pražského paláce spravedlnosti – 2. vyd.).
Redakce, doslov a poznámky Karel Polák.
…celý textStáhněte si knihu Sivooký démon zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Sivooký démon

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Sivooký démon, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Sivooký démon a zábavu bez omezení!

  Sivooký démon

  Podrobnosti o knize Sivooký démon

  :  3.518

  Žánr:
  Povídky, Literatura česká
  Vydáno: , SNKLHU – Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  InaPražáková

  15.06.2017

  Kromě romaneta Sivooký démon obsahuje svazek sbírku soudniček a povídek ze soudního prostředí, které Arbes uveřejňoval v novinách. Ty jsou psány výrazně jednodušším jazykem než romaneta a často mají humorné nebo sentimentální vyznění. Je zajímavé porovnat, jak fungovala justice před 150 lety a dnes. Kniha je vybavena podrobnými vysvětlivkami a doslovem.

  aktijnov

  14.03.2016

  Po dlouhých letech se znovu vracím k Arbesovi. Byl to moc krásný příběh. Opět trochu záhadný, smutný, ale velmi čtivý…  TAGS:

  online Sivooký démon ebook, kniha Sivooký démon fb2, download Sivooký démon pdf , download Sivooký démon mobi, online Sivooký démon kniha, zdarma stažení Sivooký démon IPhone, online kniha Sivooký démon pdf, zdarma Sivooký démon DJVU, zdarma stažení Sivooký démon txt, stažení Sivooký démon rtf, online Sivooký démon fb2 , e-kniha Sivooký démon stažení txt, zdarma Sivooký démon stažení kniha,

  e-kniha Sivooký démon stažení pdf

  , stažení Sivooký démon IPad, Číst Sivooký démon mobi, Číst Sivooký démon docx, zdarma Sivooký démon awz, download e-kniha Sivooký démon iPad , zdarma Sivooký démon DJVU, download Sivooký démon e-kniha zdarma, zdarma stažení Sivooký démon dvd, Číst Sivooký démon txt, book Sivooký démon stažení DJVU,

  Sivooký démon stažení kniha zdarma

  , Sivooký démon stažení kniha pdf zdarma, Sivooký démon pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Sivooký démon pdf zdarma, Sivooký démon stažení kniha epub zdarma, Sivooký démon ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply