Setkání se snem aneb Finlandia

Setkání se snem aneb Finlandia

Kniha v češtině!Setkání se snem aneb FinlandiaKniha zprostředkovává zážitky Zdeňka Kalisty (1900-1982) z cesty do Finska v roce 1966. V mnohém však přesahuje běžné žánrové cestopisné obrázky a nabízí čtenáři vnitřní setkání s dalekou severskou zemí. Finskou skutečnost neustále konfrontuje se svou subjektivní představou, vzpomínkami, reminiscencemi – se svým mladickým snem o finské krajině, lidech a přírodě. Vydává se na pouť za skrytým člověkem, za symbolickým lovcem a rybářem, a od popisu reálií se obrací k historii, ke kultuře, k duchovnímu životu. Zdeněk Kalista tu skicuje obraz finské země a jejích obyvatel, který vyvstává před jeho vnitřním zrakem a pro ostatní je neviditelný, Setkání se snem aneb Finlandia však skýtá čtenáři možnost do tohoto obrazu nahlédnout.

Historik, básník, esejista, literární kritik, editor a překladatel Zdeněk Kalista (1900-1982) je nepřehlédnutelnou, ale dlouho umlčovanou postavou české literatury, vědy a kultury. V letech 1924-1939 a 1945-1948 působil jako asistent, později docent na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, ve své odborné práci se zaměřoval na české baroko, vrcholný středověk a církevní dějiny, svůj badatelský směr označoval jako “dějiny duchové”. Bohatá byla i jeho básnická, literárněkritická a překladová tvorba, aktivně se podílel na činnosti řady kulturních spolků. V roce 1948 musel opustit univerzitu a v roce 1951 byl v politickém procesu odsouzen k 15 letům vězení. Po propuštění v roce 1960 odešel do penze, psal lektorské posudky a překládal. V letech 1968-1969 se ještě krátce vrátil na univerzitu jako mimořádný profesor, za normalizace však opět stál mimo veřejný život a jeho práce byly publikovány pouze v cizině a v samizdatu. Obsáhlé odborné a literární dílo Zdeňka Kalisty mohlo znovu vycházet až po roce 1989.
…celý textStáhněte si knihu Setkání se snem aneb Finlandia zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Setkání se snem aneb Finlandia

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Setkání se snem aneb Finlandia, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Setkání se snem aneb Finlandia a zábavu bez omezení!

  Setkání se snem aneb Finlandia

  Podrobnosti o knize Setkání se snem aneb Finlandia

  :  3.54

  Žánr:
  Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
  Vydáno: , Pulchra

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  jituleville

  08. března

  Kniha mě dost zklamala . Napsaná složitě . Autor vnímá Finsko spíše negativním dojmem, Stále jsou zde popisovány různé konference a nepřístupnost země . Autor si něco vysnil a , když to tak nebylo , tak se objevila kritika . Očekávala bych , že se více autor zaměří na přírodní krásy a vydá se do lesů a přírody této krásné země…..

  MOu598

  01.08.2017

  Četla jsem v listopadu 2014. Podle mých poznámek:
  Autor – filosof píše o své krátké návštěvě (autem) v r. 1966 ve Finsku. Píše o sobě, svých zážitcích a pocitech. O tom, že chtěl Finsko poznat a snad poznal – TVRDOST, SAMOTU, ŽIVOT V ZIMĚ, VE TMĚ, VELKÉ VZDÁLENOSTI, VELKÉ LESY, JEZERA, UZAVŘENOST, HELSINKI.
  Mentalita člověka je zde hodně ovlivněna prostředím.
  Vydáno po létech.  TAGS:

  online Setkání se snem aneb Finlandia ebook, kniha Setkání se snem aneb Finlandia fb2, download Setkání se snem aneb Finlandia pdf , download Setkání se snem aneb Finlandia mobi, online Setkání se snem aneb Finlandia kniha, zdarma stažení Setkání se snem aneb Finlandia IPhone, online kniha Setkání se snem aneb Finlandia pdf, zdarma Setkání se snem aneb Finlandia DJVU, zdarma stažení Setkání se snem aneb Finlandia txt, stažení Setkání se snem aneb Finlandia rtf, online Setkání se snem aneb Finlandia fb2 , e-kniha Setkání se snem aneb Finlandia stažení txt, zdarma Setkání se snem aneb Finlandia stažení kniha,

  e-kniha Setkání se snem aneb Finlandia stažení pdf

  , stažení Setkání se snem aneb Finlandia IPad, Číst Setkání se snem aneb Finlandia mobi, Číst Setkání se snem aneb Finlandia docx, zdarma Setkání se snem aneb Finlandia awz, download e-kniha Setkání se snem aneb Finlandia iPad , zdarma Setkání se snem aneb Finlandia DJVU, download Setkání se snem aneb Finlandia e-kniha zdarma, zdarma stažení Setkání se snem aneb Finlandia dvd, Číst Setkání se snem aneb Finlandia txt, book Setkání se snem aneb Finlandia stažení DJVU,

  Setkání se snem aneb Finlandia stažení kniha zdarma

  , Setkání se snem aneb Finlandia stažení kniha pdf zdarma, Setkání se snem aneb Finlandia pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Setkání se snem aneb Finlandia pdf zdarma, Setkání se snem aneb Finlandia stažení kniha epub zdarma, Setkání se snem aneb Finlandia ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply