Pláň Tortilla / Na plechárně

Pláň Tortilla / Na plechárně

Kniha v češtině!Pláň Tortilla / Na plechárněDvě novely o lidech z periférie společnosti.

První líčí úsměvné příběhy tuláků, kteří najdou přístřeší na pokraji kalifornského městečka.

Druhá kreslí pestrý obraz obyvatel konzervárenské uličky přímořského městečka v Kalifornii, lidiček, jež společnost vyvrhla.Stáhněte si knihu Pláň Tortilla / Na plechárně zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Pláň Tortilla / Na plechárně

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Pláň Tortilla / Na plechárně, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Pláň Tortilla / Na plechárně a zábavu bez omezení!

  Pláň Tortilla / Na plechárně

  Podrobnosti o knize Pláň Tortilla / Na plechárně

  :  4.649

  Originální název:

  Tortilla Flat, Cannery Row (1932)

  Žánr:
  Literatura světová, Novely
  Vydáno: , Odeon

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (11)

  Přidat komentář

  los

  25. května

  trefné žánrové obrázky

  kap66

  18. března

  Překladatel Martin Hilský nazývá tyto dvě perly “kalifornským dvojkoncertem”. Pro mě to byl především dvojkoncert Johna Steinbecka a právě Martina Hilského. Nejraději bych si sama pro sebe o této knížce napsala knížku – s těmito kapitolami:
  Kterak jedna čtenářka, za morální a pracovitou se zhusta považující, postavy zcela lenošivé a krádeží se dopouštějící si do srdce vryla.
  Kterak ona královsky se bavila u příhod jejich a pochopila u nich mnohé, kupříkladu svobody chuť sladkou a schopnost života si užívati.
  Kterak se stylem psaní unášeti nechala a kterak kontrast stylu toho vznešeného, styl Cervantesův či Vančurův jí připomínajícího, a příhod přátel statečně bojujících za věci nevznešené radost jí činil neustálou.
  Kterak lásku autorovu k postavám jeho cítila, jí rozuměla a dojata jí byla.
  Kterak knihu tuto za jednu z nejlepších knih života svého považuje.

  Marekh

  11. března

  Kniha se mi líbila. Lidé na okraji společnosti – bezdomovci, přesto se mi jejich příhody líbily včetně večírků, které pořádali. 🙂

  Citáty z knihy Na plechárně:

  Lidé nemají rádi, když se jim říká pravda.

  Takže už se radši nepokoušel říkat pravdu. Prohlašoval, že je to sázka a že může vyhrát tři sta dolarů. Každá ho měl hned rád, každý mu hned věřil. Byl zván na večeře, mnohokrát mu bylo nabídnuto lůžko, dostával jídlo na cestu, všude mu přáli mnoho štěstí a všude ho pokládali za člověka nadmíru sympatického. Doktor nepřestal mít pravdivé věci v lásce, ale pochopil, že tato láska není všeobecně sdílena a že pravda může být zrádnou milenkou.

  Madluska

  16. února

  Chvíli jsem si na tuhle partičku obejdů zvykala, ale nakonec jsem si Steibecka i v téhle rovině zamilovala. A smála se nahlas. A obtěžovala své okolí předčítáním těch nejvtipnějších pasáží. 🙂 Oslava života nezatíženého zbytečnými úvahami o možných či nemožných zítřcích prostě pohladí po duši, třebaže život uvnitř knihy jistě není lehký, spíš je s lehkostí nazírán a přijímán. Uvažovala jsem o drobné “bodové srážce” za místy hluchá (nebo přinejmenším nahluchlá) místa, ale i to k životu patří. A vyvážil to jazyk celého vypravování (díky tomu i ty mé bezkontextové předčítané pasáže občas někoho pobavily) – moc me bavil překlad pana Hilského, díky jehož doslovu jsem ledacos pochopila (např. podobnost s Artušovou družinou by mě ani ve snu nenapadla). Škoda politické úlitby v překladatelově doslovu, ale aspoň díky ní člověk dospěje k tomu, jak mohlo “zápaďácké dílo” vyjít i u nás, to víte, když Američna kritizuje dopady kapitalismu, odpustí se kdeco…

  hystericwidow

  23.06.2015

  Plán Tortilla je vyloženě taková opilecká pohádka 🙂 Na plechárně se sice tváří jako její rovnocenný partner, ale je to už poněkud odlišnější vyprávění, které překypuje především množstvím pozoruhodných postaviček. Ten hořkosladký pocit, který na konci příběhu ve čtenáři zůstane…

  endroo25

  18.09.2013

  Ve všem souhlasím s Erezkou. Když jsem si vybíral v knihovně, co si půjčím, čistě náhodou mě napadlo napsat do vyhledávání Steinbecka. Touhle knihou mi přesně padl do noty! Občas nad tím přemýšlím, jaké by to bylo, žít podobným stylem. Ale nemám k tomu tu odvahu.

  Erezka

  13.08.2013

  Knihu mi půjčil kamarád aniž bych věděla, o čem to vůbec je. Od Steinbecka jsem dosud nic jiného nečetla. První povídka Pláň Tortilla mě úplně uchvátila, krásný ironický nádech, výborně vykreslené postavy, špetka humoru se tam taky najde. Při čtení jsem měla příjemně povznesenou náladu. Druhá povídka Na plechárně je ve své podstatě podobná, ale vzbuzuje již zcela odlišné pocity. Přestože je psána ironicky, má daleko vážnější nádech a můj pocit při čtení byl spíše smutek nad osamělostí postav.
  Rozhodně doporučuji čtenářům všech možných žánrů.

  vygum

  16.06.2013

  Po Hroznech hnevu, ze kterych jsem mela jeste tyden po precteni depresi, me tyto mile, vtipne a ironicke novelky neskutecne potesily. Steinbeck se definitivne zaradil k mym nejoblibenejsim autorum.

  jiri77

  31.05.2013

  Nádherně napsané novely s ironickým humorem mě úplně dostaly,určitě se ke knize někdy vrátím.

  Nick269

  21.05.2013

  Velmi čtivé. Krásně vykreslené postavy i s jejich charaktery.

  Jadla

  04.03.2013

  Stále se mi vybavují obrazy, které umí Steinbeck perfektně vykreslit. Spánek pod převrácenými loďkami, vysavač na elektřinu, který není kam připojit, téměř cítím zápach rybiny, když vzpomínám na Pláň Trotillu. Je to už dávno, co jsem knížku četla, nicméně se na ni nedá zapomenout.  TAGS:

  online Pláň Tortilla / Na plechárně ebook, kniha Pláň Tortilla / Na plechárně fb2, download Pláň Tortilla / Na plechárně pdf , download Pláň Tortilla / Na plechárně mobi, online Pláň Tortilla / Na plechárně kniha, zdarma stažení Pláň Tortilla / Na plechárně IPhone, online kniha Pláň Tortilla / Na plechárně pdf, zdarma Pláň Tortilla / Na plechárně DJVU, zdarma stažení Pláň Tortilla / Na plechárně txt, stažení Pláň Tortilla / Na plechárně rtf, online Pláň Tortilla / Na plechárně fb2 , e-kniha Pláň Tortilla / Na plechárně stažení txt, zdarma Pláň Tortilla / Na plechárně stažení kniha,

  e-kniha Pláň Tortilla / Na plechárně stažení pdf

  , stažení Pláň Tortilla / Na plechárně IPad, Číst Pláň Tortilla / Na plechárně mobi, Číst Pláň Tortilla / Na plechárně docx, zdarma Pláň Tortilla / Na plechárně awz, download e-kniha Pláň Tortilla / Na plechárně iPad , zdarma Pláň Tortilla / Na plechárně DJVU, download Pláň Tortilla / Na plechárně e-kniha zdarma, zdarma stažení Pláň Tortilla / Na plechárně dvd, Číst Pláň Tortilla / Na plechárně txt, book Pláň Tortilla / Na plechárně stažení DJVU,

  Pláň Tortilla / Na plechárně stažení kniha zdarma

  , Pláň Tortilla / Na plechárně stažení kniha pdf zdarma, Pláň Tortilla / Na plechárně pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Pláň Tortilla / Na plechárně pdf zdarma, Pláň Tortilla / Na plechárně stažení kniha epub zdarma, Pláň Tortilla / Na plechárně ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply