Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža

Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža

Kniha v češtině!Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho mužaPrvá séria – kniha č. 3
Dvojjazyčná kniha – denník Nový Čas

Miliónová bankovka / The £1,000,000 Bank Note – 1893
Vypráví neobvyklý příběh amerického jachtaře Henryho Adamse (Gregory Peck), který se kvůli bouři v Atlantiku náhodně a nechtěně ocitne v Londýně hladový a zcela bez peněz. Zde se pak náhodně stane objektem neobvyklé sázky dvou bohatých bratrů. Ti mu na jeden měsíc zapůjčí neobvyklou bankovku v hodnotě 1000000 liber šterlinku. Bratři se totiž vzájemně vsadili, že se mu miliónovou bankovku za měsíc nepodaří nikde rozměnit a přitom se mu bude dařit velmi dobře (což se opravdu potvrdí). Henry se má jeden měsíc nejen dobře, ale stačí ještě vydělat na burze zhruba 20000 liber a seznámit se a zamilovat do půvabné dcery vévodkyně.

Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.
Hlavní hrdina pracuje jako úředník v americké makléřské firmě a vždy v sobotu je zvyklý trávit odpoledne na malé plachetnici v zátoce. Jednoho dne ho však proud odnesl příliš daleko. Naštěstí ho nabrala malá loď směřující do Londýna, kde se vylodil jako žebrák – bez peněz a ve špinavém oblečení. Druhý den se procházel parkem a viděl na zemi zablácenou hrušku. Dlouho se rozmýšlel, zda ji sebrat, a když už se pro ni shýbl, otevřely se za ním dveře a bylo mu řečeno, ať jde dál.
Byl to dům dvou starších bohatých bratrů, kteří uzavřeli sázku. Banka Londýna kdysi vydala dvě bankovky v hodnotě milionu liber. Jen jedna však byla použita a poté zrušena, druhá ležela v trezoru banky. Jeden bratr šel do banky a bankovku koupil. Tvrdil, že člověk, který by se toulal Londýnem jen s touto bankovkou v kapse, přičemž by nemohl vysvětlit, jak k ní přišel, by nezemřel. Druhý bratr tvrdil, že ano. Sepsali tedy dopis a vyhlíželi toho správného člověka.
Vybraný hrdina tedy dostal obálku a venku ji otevřel – když zjistil, že je v ní nějaká bankovka, šel do nejbližší laciné jídelny a dosyta se najedl. Pak vyndal opět bez prohlížení bankovku z obálky a podal ji majiteli. Teprve, když majitel při pohledu na bankovku ztuhl, konečně si všiml, o kolik peněz se jedná – prožil šok, ale rychle se vzpamatoval a požádal majitele, ať nezdržuje a vrátí mu nazpět. Majitel mu řekl, že tak velkou bankovku nemůže rozměnit a že je ochoten nechat takovou drobnost někdy na příště. Hrdina se rozhodl, že bankovku půjde bratrům vrátit, ale sluha mu oznámil, že odjeli, a připomněl mu, aby si přečetl dopis. V něm se hrdina dozvěděl, že obnos je mu zapůjčen na 30 dní bez úroku a že po uplynutí této doby se má ohlásit v domě. A pokud si s bankovkou vystačí, dostane hrdina jakékoli postavení, o které si řekne. Hrdina tedy odešel a rozhodl se koupit si nové oblečení. Ale opět se stalo to, co v jídelně. Nebyli schopni mu bankovku rozměnit a byli ochotni posunout placení na dobu neurčitou.
Během několika dnů se hrdina díky milionové bankovce proslavil – psaly o něm noviny, všude ho provázel dav. Dostal se dokonce na večeři u amerického velvyslance, který mu nabídl, aby u něj po dobu pobytu v Anglii bydlel. Na večeři u velvyslance se hrdina seznámil s Portií Langhamovou, do které se zamiloval a ona do něj. Rozhodl se tedy prozradit jí celé tajemství, ona se však jen smála. S pomocí svého bývalého kamaráda, kterého v Londýně potkal, dokonce s bankovou vydělal ještě 200 tisíc.
Po 30 dnech šel hrdina i s Portií opět do domu, aby se konečně dozvěděl, o co vlastně v celé sázce šlo. A tak mu bratři vše pověděli. Čekalo ho však ještě jedno překvapení, Portie byla dcerou jednoho z bratrů, a tak o postavení, které si hrdina vybere, nebylo nejmenších pochyb – vybral si postavení zetě, a těch vydělaných 200 tisíc utratili s Portií na svatbu.…celý textStáhněte si knihu Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža a zábavu bez omezení!

  Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža

  Podrobnosti o knize Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža

  :  33

  Originální název:

  The £1,000,000 Bank Note / A Dying Man´s Confession

  Žánr:
  Literatura světová, Povídky
  Vydáno: , Liber Novus, Liber Novus

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (1)

  Mako123123

  12.09.2015

  No tak toto bolo dosť, slabé. Možno som čítal asi skrátenú verziu inak si neviem vysvetliť tie hlúpučké súslednosti, dej takmer žiadny. Neurazí ale ani nepoteší…  TAGS:

  online Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža ebook, kniha Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža fb2, download Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža pdf , download Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža mobi, online Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža kniha, zdarma stažení Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža IPhone, online kniha Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža pdf, zdarma Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža DJVU, zdarma stažení Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža txt, stažení Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža rtf, online Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža fb2 , e-kniha Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža stažení txt, zdarma Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža stažení kniha,

  e-kniha Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža stažení pdf

  , stažení Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža IPad, Číst Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža mobi, Číst Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža docx, zdarma Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža awz, download e-kniha Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža iPad , zdarma Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža DJVU, download Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža e-kniha zdarma, zdarma stažení Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža dvd, Číst Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža txt, book Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža stažení DJVU,

  Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža stažení kniha zdarma

  , Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža stažení kniha pdf zdarma, Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža pdf zdarma, Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža stažení kniha epub zdarma, Miliónová bankovka / Priznanie umierajúceho muža ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply