Milionová bankovka a další povídky

Milionová bankovka a další povídky

Kniha v češtině!Milionová bankovka a další povídkyHlavní hrdina pracuje jako úředník v makléřské firmě a vždy v sobotu je zvyklý trávit odpoledne na malé plachetnici v zátoce. Jednoho dne ho však proud odnesl příliš daleko. Naštěstí ho nabrala malá loď směřující do Londýna, kde se vylodil jako žebrák – bez peněz a ve špinavém oblečení. Druhý den se procházel parkem a viděl na zemi zablácenou hrušku. Dlouho se rozmýšlel, zda ji sebrat, a když už se pro ni shýbl, otevřely se za ním dveře a bylo mu řečeno, ať jde dál.

Byl to dům dvou starších bohatých bratrů, kteří uzavřeli sázku. Banka Londýna kdysi vydala dvě bankovky v hodnotě milionu liber. Jen jedna však byla použita a poté zrušena, druhá ležela v trezoru banky. Jeden bratr šel do banky a bankovku koupil. Tvrdil, že člověk, který by se toulal Londýnem jen s touto bankovkou v kapse, přičemž by nemohl vysvětlit, jak k ní přišel, by nezemřel. Druhý bratr tvrdil, že ano. Sepsali tedy dopis a vyhlíželi toho správného člověka.

Vybraný hrdina tedy dostal obálku a venku ji otevřel. Hned šel do nejbližší laciné jídelny a dosyta se najedl. Když chtěl zaplatit, majitel mu řekl, že tak velkou bankovku nemůže rozměnit a že je ochoten nechat takovou drobnost někdy na příště. Hrdina se rozhodl, že bankovku půjde bratrům vrátit, ale sluha mu oznámil, že odjeli, a připomněl mu, aby si přečetl dopis. V něm se hrdina dozvěděl, že obnos je mu zapůjčen na 30 dní bez úroku a že po uplynutí této doby se má ohlásit v domě. A pokud si s bankovkou vystačí, dostane hrdina jakékoli postavení, o které si řekne. Hrdina tedy odešel a rozhodl se koupit si nové oblečení. Ale opět se stalo to, co v jídelně. Nebyli schopni mu bankovku rozměnit a byli ochotni posunout placení na dobu neurčitou.

Během několika dnů se hrdina díky milionové bankovce proslavil – psaly o něm noviny, všude ho provázel dav. Dostal se dokonce na večeři u amerického velvyslance, který mu nabídl, aby u něj po dobu pobytu v Anglii bydlel. Na večeři u velvyslance se hrdina seznámil s Portií Langhamovou, do které se zamiloval a ona do něj. Rozhodl se tedy prozradit jí celé tajemství, ona se však jen smála. S pomocí svého bývalého kamaráda, kterého v Londýně potkal, dokonce s bankovou vydělal ještě 200 tisíc.

Po 30 dnech šel hrdina i s Portií opět do domu, aby se konečně dozvěděl, o co vlastně v celé sázce šlo. A tak mu bratři vše pověděli. Čekalo ho však ještě jedno překvapení, Portie byla dcerou jednoho z bratrů, a tak o postavení, které si hrdina vybere, nebylo nejmenších pochyb – vybral si postavení zetě, a těch vydělaných 200 tisíc utratili s Portií na svatbu.…celý textStáhněte si knihu Milionová bankovka a další povídky zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Milionová bankovka a další povídky

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Milionová bankovka a další povídky, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Milionová bankovka a další povídky a zábavu bez omezení!

  Milionová bankovka a další povídky

  Podrobnosti o knize Milionová bankovka a další povídky

  :  3.921

  Originální název:

  Million pound bank-note (1893)

  Žánr:
  Literatura světová, Povídky
  Vydáno: , BB art

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (1)

  WEIL

  17.08.2011

  Tyhle povídky se mi líbí víc, než dlouhé romány tohoto autora.  TAGS:

  online Milionová bankovka a další povídky ebook, kniha Milionová bankovka a další povídky fb2, download Milionová bankovka a další povídky pdf , download Milionová bankovka a další povídky mobi, online Milionová bankovka a další povídky kniha, zdarma stažení Milionová bankovka a další povídky IPhone, online kniha Milionová bankovka a další povídky pdf, zdarma Milionová bankovka a další povídky DJVU, zdarma stažení Milionová bankovka a další povídky txt, stažení Milionová bankovka a další povídky rtf, online Milionová bankovka a další povídky fb2 , e-kniha Milionová bankovka a další povídky stažení txt, zdarma Milionová bankovka a další povídky stažení kniha,

  e-kniha Milionová bankovka a další povídky stažení pdf

  , stažení Milionová bankovka a další povídky IPad, Číst Milionová bankovka a další povídky mobi, Číst Milionová bankovka a další povídky docx, zdarma Milionová bankovka a další povídky awz, download e-kniha Milionová bankovka a další povídky iPad , zdarma Milionová bankovka a další povídky DJVU, download Milionová bankovka a další povídky e-kniha zdarma, zdarma stažení Milionová bankovka a další povídky dvd, Číst Milionová bankovka a další povídky txt, book Milionová bankovka a další povídky stažení DJVU,

  Milionová bankovka a další povídky stažení kniha zdarma

  , Milionová bankovka a další povídky stažení kniha pdf zdarma, Milionová bankovka a další povídky pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Milionová bankovka a další povídky pdf zdarma, Milionová bankovka a další povídky stažení kniha epub zdarma, Milionová bankovka a další povídky ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply