Hovory s Janem Masarykem

Hovory s Janem Masarykem

Kniha v češtině!Hovory s Janem MasarykemVýznamný český spisovatel a diplomat Viktor Fischl je kromě svých románů a povídkových sbírek i autorem pozoruhodné knihy s názvem Hovory s Janem Masarykem. Nejedná se o rozhovor v pravém slova smyslu, ale spíše o originální a věrné zachycení jeho myšlenek. Ze stránek na čtenáře dýchne kus masarykovského ducha, jeho slova, věty a uvolněná lidová mluva, přesně tak, jak ji Jan Masaryk rád používal.
Kniha vznikala za druhé světové války v Londýně, kde byl Viktor Fischl Masarykovým sekretářem, a končí pár týdnů před Masarykovou smrtí. Po odchodu z Československa rozřadil Viktor Fischl po mnoho let shromažďovaný materiál do několika oddílů podle témat a takto uspořádaná kniha vyšla poprvé v roce 1952 hned ve dvou vydáních v češtině: v Izareli (Izraelské listy, Tel-Aviv) a v USA (Kruh přátel československé knihy, Chicago). V Československu vyšla kniha poprvé až v roce 1991.
…celý textStáhněte si knihu Hovory s Janem Masarykem zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Hovory s Janem Masarykem

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Hovory s Janem Masarykem, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Hovory s Janem Masarykem a zábavu bez omezení!

  Hovory s Janem Masarykem

  Podrobnosti o knize Hovory s Janem Masarykem

  :  4.956

  Žánr:
  Literatura faktu, Politologie, mezinárodní vztahy
  Vydáno: , Garamond

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  Rihatama

  05. března

  Útlá kniha Fischlových Hovorů s Janem Masarykem je pro mne učebnicí demokracie v čisté, zhuštěné formě. Je plná obyčejnské lidské moudrosti, nadhledu, nezměrné osobní odvahy a lásky k člověku. Jan Masaryk byl hluboce spravedlivým člověkem a bytostným zastáncem svobody člověka a demokracie. Je až s podivem, jak jsou Masarykovy názory stále aktuální, stále platné, stále inspirující. Dovolím si jen jednu citaci, aniž bych tuto Masarykovu myšlenku chtěla vyzvednout nad ostatní. Jen pro dokreslení jeho způsobu myšlení a lidového vyjadřování: “Na světě by mohlo být moc krásně, kdyby nebyly války. Jenže lidi jsou prasata. Vždycky byli. Od té chvíle, co přestali být opice. Já se divím, že starý Darwin na tuto evoluci nepřišel.”.

  marabart

  26. ledna

  “Já si vzpomínám, před válkou, když jsem jel tramvají, to je ten nejdemokratičtější vehikl na světě – můj soused, on byl ajznboňák nebo dělal u soustruhu v Kolbence, vytáhl z levé kapsy Rudé právo, a když dočetl, vytáhl z pravé kapsy České slovo, a když byl hotov s oběma, tak se ke mně obrátil a řek, že si oba kecají rozumy a že on si myslí, že by to mělo být tak a tak. To je demokracie. Poslouchat každého a pak povědět, co si myslíš sám.”

  Paulus.1987

  05.10.2017

  Jednoznačně pětihvězdičkové ohodnocení. Nemohu se ubránit srovnání s Čapkovými Hovory s T. G. Masarykem, čímž samozřejmě nechci a ani nemohu srovnávat tyto dvě osobnosti otce a syna, natožpak jejich přínos pro naši zemi. Pan prezident Masaryk byl filozof, proto pro mě bylo místy obtížné se v některých jeho myšlenkách a názorech orientovat. Naproti tomu myšlenky pana ministra Masaryka byly právě vzhledem k jeho osobitému (dalo by se říci prostému) stylu vyjadřování skvěle srozumitelné. Byly to myšlenky plné moudrosti, laskavosti, lidskosti, a v některých případech také humoru, takže jsem se při četbě nejednou nahlas zasmál. Například hned na začátku, kde Masaryk definuje nekonstruktivní kompromis aneb jak sedlák zvolil zlatou střední cestu… 🙂
  Pan Fischl stvořil úžasné dílo, které v budoucnu rád znovu otevřu. Pokud si je nepřečtu celé, tak jím budu aspoň listovat.

  Stolda

  11.08.2017

  Velice lidské a člověčí povídání, které ukazuje, jak důležitá je v životě člověka slušnost, přímost a vůbec lidskost. Ukazuje i to, jak vysoce byla ceněná slušnost mezi politiky a proto byla naše prestíž, jako České republiky, v zahraničí na tak vysokém žebříčku. Kdeže loňské sněhy jsou, že?
  Pan Jan Masaryk byl prostě demokrat se vším všudy, rodina Masaryků podle mého názoru je v našem státě pořád ještě ne zcela doceněná

  Damato

  16.07.2017

  Z knihy jsem naprosto unešená,obzvláště věta o tom,že byl … POZOR SPOILER…praotec Čech pěkný vůl,jak nás tady z lenosti nechal mezi němci a rusy,protože se mu nechtělo tlapat dál… mě přesvědčilo o tom,že rodina Masaryků byla prostě nejen sečtělá,česky uvědomělá,ale i taková člověčí. Miluji všechny Masaryky…

  darinakovacova

  31.12.2016

  Útlá knížka, která v sobě nese spoustu moudrosti a aktuálnosti pro dnešního čtenáře, je především chválou na lidskost Jana Masaryka. Jeho skromnost, lidovost i humor jsem si zamilovala a k určitým pasážím se budu i nadále vracet, pohladí mě po duši i po srdci.

  Astarothh

  10.10.2016

  Za 20 kaček další krásná kniha o J. Masarykovi. Spisovatel Fischl Masaryka podává jako člověka milujiciho lidi a milovaného zároveň. Na konci knihy spisovatel vyjadřuje přání, aby knihu četli hlavně mladí lidé. Jsem tedy jedna z nich.. Osobnost Masarykova je mi opět o něco bližší díky této krásné knížce…

  L.u.c.i.e1986

  16.12.2013

  Skvělá kniha o muži, který měl rád lidi a dával jim to najevo. O muži, který to neměl v životě lehké, jelikož od něj určitě bylo hodně očekáváno na jedné straně, na straně druhé byl nejspíš mnoha lidem nepohodlný. Líbí se mi autorovo líčení osobnosti pana Jana Masaryka. Moc dobře se mi tato kniha četla.

  Co se týče smrti pana Masaryka, ať už je kolik chce teorií, hlasuji pro možnost, že to byla vražda, což se na tomto světě bohužel lidem, jako byl právě Jan Masaryk, stává.

  A na závěr jedna z mých nej citací: ,,Mít rád lidi, milovat lidi, tohle je celé tajemství a jediný recept na štěstí. To platí pro všecky.” (Jan Masaryk)

  Dejo Vi

  03.06.2013

  Hovory s člověkem, který byl šťastný. Hovory s člověkem, který měl rád lidi.

  kyselina

  25.12.2012

  “Je mnoho věcí, jež nelze tlumočit čtenáři v knize tohoto druhu. A tak obraz originální osobnosti nebude jistě úplný. Nemohu například popsat jeho hlas. Ten laskavý, veselý, měkký hlas, v němž nebylo nikdy známky skutečného rozčilení, který se nikdy nezvýšil hněvem, ten vyrovnaný, moudrý hlas, v němž se často skrýval utajovaný smích a v němž tak často bylo něco, co nedovedu nazvat jinak než nepatetický patos. Byl to hlas, který z Masaryka udělal jednoho z nejlepších rozhlasových řečníků. Byl to hlas, který dal tolika lidem cítit, že mluví s dávným přítelem.” (o Masarykovi se takto na záčátek knihy vyjadřuje Viktor Fischl)

  verulaj

  11.01.2012

  Je až pozoruhodné, jak se myšlenky Jana Masaryka v této knize prolínají se současností a kolik jeho předpovědí se vyplnilo, nebo vyplňuje. Knížku jsem měla pujčenou, ale určitě si jí pořídím do své knihovny. V těchto myšlenkách je stále co nacházet.

  Mám jenom jedno osobní nesplnitelné přání, chtěla bych znát, co by asi na dnešní Českou republiku a svět říkal Jan Masaryk a co teprve,,starý pán.”

  WEIL

  13.08.2011

  Jan Masaryk je značně rozporuplná osobnost už sama o sobě.
  Syn významného otce, velká očekávání, ale samé problémy…

  Jeho klíčová role byla ovšem sehrána těsně po vítězném únoru 1948. Odmítl emigrovat, neuvědomil si, že situace je vážná, domníval se, že dál bude ve vládě, a netušil, co se na něho chystá.
  Byl nejvíce nepohodlný člověk a politik v zemi, takže s největší pravděpodobností byl zavražděn. Rusko, ale dodnes neotevřelo archívy KGB, takže jak se to odehrálo, o tom je naočený dokument, kde je asi 11 verzí.

  Tato kniha je výpovědí člověka V. Fischla, jak to viděl on.  TAGS:

  online Hovory s Janem Masarykem ebook, kniha Hovory s Janem Masarykem fb2, download Hovory s Janem Masarykem pdf , download Hovory s Janem Masarykem mobi, online Hovory s Janem Masarykem kniha, zdarma stažení Hovory s Janem Masarykem IPhone, online kniha Hovory s Janem Masarykem pdf, zdarma Hovory s Janem Masarykem DJVU, zdarma stažení Hovory s Janem Masarykem txt, stažení Hovory s Janem Masarykem rtf, online Hovory s Janem Masarykem fb2 , e-kniha Hovory s Janem Masarykem stažení txt, zdarma Hovory s Janem Masarykem stažení kniha,

  e-kniha Hovory s Janem Masarykem stažení pdf

  , stažení Hovory s Janem Masarykem IPad, Číst Hovory s Janem Masarykem mobi, Číst Hovory s Janem Masarykem docx, zdarma Hovory s Janem Masarykem awz, download e-kniha Hovory s Janem Masarykem iPad , zdarma Hovory s Janem Masarykem DJVU, download Hovory s Janem Masarykem e-kniha zdarma, zdarma stažení Hovory s Janem Masarykem dvd, Číst Hovory s Janem Masarykem txt, book Hovory s Janem Masarykem stažení DJVU,

  Hovory s Janem Masarykem stažení kniha zdarma

  , Hovory s Janem Masarykem stažení kniha pdf zdarma, Hovory s Janem Masarykem pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Hovory s Janem Masarykem pdf zdarma, Hovory s Janem Masarykem stažení kniha epub zdarma, Hovory s Janem Masarykem ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply