Filosofská historie

Filosofská historie

Kniha v češtině!Filosofská historieNa jaře 1847 je již po několikáté zakázána studentská slavnost majáles. Mladí lidé se kvůli tomu bouří. Právě i studenti Vavřena, který chodí vyučovat do rodiny Roubínků, Frýbort, Špína a Zelenka. Vavřena se v rodině seznámí se slečnou Lenkou a zamiluje se. Ta bydlí se svou tetou, od které slýchá mnohé německé výrazy, a sestřenicí Lotty, které se také student Vavřena líbí. I přes zákaz se slavnost koná a celé město je tím nadšené. Včetně starší hodné slečny Elis. Potrestání za majáles rozmluví profesorům, především profesoru náboženství, hrabě Žorže. Při zkouškách propadne Špína a nešťastně zamilovaný do slečny Márinky odchází do kláštera. Na jaře 1848 jsou Frýbort a Vavřena zvoleni do armády a vydávají se do bojů do Prahy……celý textStáhněte si knihu Filosofská historie zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Filosofská historie

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Filosofská historie, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Filosofská historie a zábavu bez omezení!

  Filosofská historie

  Podrobnosti o knize Filosofská historie

  :  3.7455

  Žánr:
  Novely, Literatura česká
  Vydáno: , SNKLHU – Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (50)

  Přidat komentář

  GilGalad

  05. června

  Nuda, nuda, nuda…

  sgjoli

  04. března

  Jirásek působí v některých svých dílech poněkud těžkopádně, ale Filozofská historie je pro mne výjimkou. Vlastně je to jedna z mých nejoblíbenějších knih, ke které se ráda vracím. Je to překrásný příběh o lásce, o vlastenectví, o studentském odboji. Je to velmi čtivě napsané, miluju ten jazyk, který zde Jirásek použil.

  Gi-Gi

  19. února

  Tak tohle je jedina knizka od jiraska, ktera se da cist a kterou miluju. I ten jazyk cesky, ktery by me normalne asi odradil, tam proste patri. Vivat academia!

  Majdule

  12. ledna

  Mě tenhle Jirásek pohladil po duši a potěšil. Vlastně je to milostný příběh rámovaný historickými událostmi okolo roku 1848. Četlo se to lehce i přes ten starý jazyk, který k tomu ale vnitřně patří (mám vydání cca z roku 1940).
  Hříčka o nadějích mládí i o jeho strastech. Mě zde chyběla větší reflexe právě dějinných událostí. Zajímal by mě i beletristicky zpracovaný dopad na českou společnost, kam posunul vlastenecké cítění a jednání?
  Na druhou stranu jsem při čtení této knihy přejela zastávku, u Jiráska! To o něčem svědčí …

  Povětroň

  26.12.2017

  Krásná záležitost z pera Aloise Jiráska. Humorná, místy romantická kniha. Je také obsažena v povinné četbě k maturitě, takže každému studentovi jí vřele doporučuji (a to nejen díky její útlosti).

  holkaslebkou

  20.11.2017

  Milé čtení.

  MOu598

  27.07.2017

  Četla jsem v říjnu 2012. Podle mých poznámek:
  Útlé, hezké.

  Jadla

  14.07.2017

  Měla jsem ji vždycky ráda, od Jiráska patří k těm nejčtivějším. Navíc ji asi čteme ve věku, v jaké jsou i její hlavní postavy. Časy se od dob poloviny 19. století vskutku změnily, ale lidé ani moc ne.
  “Ó, léta studentská, kdo by z celé duše na vás nevzpomínal!”

  Richisa

  11.06.2017

  Četla jsem jako povinnou četbu kdysi na střední… Moc mě nezaujala.

  jadunka

  18.05.2017

  Snad všichni učitelé mě od čtení Jiráska odrazovali se slovy, že je to moc těžká literatura se složitým jazykem. Já jsem si však u této knihy nádherně odpočinula, připomněla jsem si historii a navíc jsem se ujistila, že i před více než sto lety byli lidé ve své podstatě skoro stejní jako jsou dnes. Doporučuji.

  EvikU.

  09.04.2017

  Styl psaní Aloise Jiráska je pro mě těžký na čtení. Proto ve mě jeho knihy zanechávají průměr.

  PeťkaW.

  21.03.2017

  Jakmile se řekne název téhle knížky, vybaví se mi hodiny přemlouvání, kdy jsem ji musela přelouskat kvůli referátu v sedmé třídě. Myslím, že chtít po dětech toho věku, aby četly Jiráska, je doslova mučení a není se pak čemu divit, že k němu mají odpor. U mě to dopadlo stejně. Jirásek si může být ceněný a opěvovaný jak chce, ale mně se Filozofská historie nebude líbit už jenom z principu, právě kvůli tomu, že jsem ji přečíst musela.

  MartinObranec

  21.01.2017

  Kniha se mi četla jak se říká sama, byla mou druhou knihou od Jiráska, která mne velice zaujala hlavně líčením doby z pohledu mích vrstevníků-studentů. Postavy byli dobře promyšlené a při čtení jsem si řekl, že se ani moc lidé za ty léta nezměnili. Děkuji ti Aloisi Jirásku, že jsi mi přiblížil tuto dobu mě už tak vzdálenou.

  MayB2

  19.01.2017

  Lehoučké čtení, které jsem si kdysi vybrala o prázdninách, abych načetla nějakého Jiráska – samozřejmě jsem si Historii zvolila kvůli nevelké tloušťce. Ale oslovila mě, takže jsem si jí od té doby přečetla asi ještě dvakrát.

  Jessica007

  18.01.2017

  Četla jsem ji jako povinnou četbu, takže už dávno. Líbila se mi, bavila mě. Pohled na tehdejší studentský život, pěkné.

  tatafa

  07.01.2017

  Velice čtivá a zajímavá kniha, která je pro mne, v oblasti klasické literatury, srdcovou záležitostí, protože mne oslovila jako úplně první klasika již na základní škole. Vřele všem doporučuji!!!

  Angie91

  19.10.2015

  Knížka je čtivá, doslova jedním dechem, ale pravděpodobně bych jí doporučila starším čtenářům. Ke konci jsem ale měla problém s historickými fakty, neboť se Jirásek naprosto odvrátil od děje a postupoval jiným směrem, tak mi přišel ten konec velmi hektický. V přečtených mám od Jiráska určitě lepší knihy.

  AnnieBarming

  28.07.2015

  Tahle kniha pro mě byla příjemným překvapením. Byla svižná a i ten jazyk a přemíru přechodníků jsem dala. Ovšem škoda názvu, který od této knihy jistě už odehnal a odežene čtenáře, kteří si pod Filosofskou historií představí příručku nebo přehled začátků filosofie.

  lushi

  19.06.2015

  Rozhodně jsem nečekala, že mě Jirásek bude bavit a knihu si přečtu víckrát než jednou (podruhé jsem ji s radostí slupla před maturitou).
  Trochu jiný pohled na studentský život 😉 (rok 1847)

  Damato

  23.05.2015

  K svátku v 9 třídě mi naši dali tuhle knihu. Byla jsem moc pyšná, hlavně na tu vazbu, protože mi připadala dospělácká a už vlastně tím pádem můžu číst dospělácké knihy. Samozřejmě, že obsah byl nádherný, dokonce si pamatuji, že jsem ji měla na přijímačkách a četla ji na chodbě, když jsme čekali na výsledky…Zaujala mě tak, že jsem vůbec nevnímala, že bych se měla bát, jestli budu studovat, nebo ne.

  bob0985

  05.04.2015

  Po mnoha letech po přečtení této knihy ji hodnotím tak, že pro vlastní všeobecný přehled bylo dobře, že jsem ji otevřel. Z tohoto důvodu bych ji doporučil i jiným čtenářům. Způsob vyprávění a jeho rozvláčnost s popisem detailů by mě k jejímu novému přečtení nepřesvědčil. Musím říct, že mě Filosofská historie na mnoho let odradila od čtení literatury z té doby. S obavami jsem se pustil do Tolstoje (Vojna a mír) a musím přiznat, že tyto knihy jsou svižnější a mrzí mě, že jsem se k nim nedostal už dříve.

  panjan

  21.03.2015

  Tak tady udělal pan Jirásek chybu, tím, že pojmenoval tuto knihu, jak ji pojmenoval. Název totiž mnohé odradí, když vzbuzuje pocit, že půjde o knihu historicko – filosofickou. Opak je pravdou, jde hlavně o příběh na pozadí historických událostí, kde aktéry jsou studenti filosofie.
  Třeba filosofské stmívání, nebo zatmění, popřípadě padesát odstínů filosofie, by dnes bodovalo určitě lépe.

  Plútarchos

  19.01.2015

  Vavřena, Frybort, Špína a Zelenka – čtyři studenti filosofického gymnásia v Litomyšli, navzájem výrazně odlišné postavy, bydlí společně v podnájmu u slečny Elis. Novela upoutá atmosférou studentského života, kde ‘nedostatek prostředků je více než bohatě kompenzován veselím, milostnými zápletkami a hlavně nepoddajným, svobodomilovným duchem.’ Směšné figurky maloměstského života, historický kontext roku 1848, sympatie k mládí, humor a satira – to vše je obsaženo v Jiráskově raném dílku. Asi si přečtu i další Jiráskova díla – 5 hvězdiček.

  tynachvojkova

  21.12.2014

  Hrozně špatně se mi četla.

  219katka

  21.12.2014

  Podle mě je tohle jedna z těch milých knih, na které během povinné četby narazíte. Je docela krátká, takže jsem ji měla rychle přečtenou a opravdu jsem si u ní odpočinula. Působila na mě velmi příjemně, jednoduchý příběh mě bavil a četla se mi krásně. Dávám čtyři hvězdy:)

  helena19

  25.08.2014

  Bylo to moc zdlouhavý, ale že by to nebylo dobrý to vůbec.

  Amandaa

  11.07.2014

  Tuhle knihu jsem četla jako povinnou četbu, měla jsem z toho strach a pořád jsem ji odkládala. Nakonec jsem nelitovala, že jsem si ji přečetla. Určitě bych se do toho nepustila znovu, ale kniha předčila očekávání.

  Guepp

  17.03.2014

  Jsem dost překvapená! Opravdu mě nenapadlo, že se mi taková klasika, která je mezi naší generací poměrně dost neznámá a neprávem odsuzovaná, bude opravdu líbit. 🙂 Přečetla jsem to jedním dechem! Obdivuji reformátory a lidi, kteří jdou proti normám kvůli svému přesvědčení! 🙂

  Guepp

  17.03.2014

  Jsem dost překvapená! Opravdu mě nenapadlo, že se mi taková klasika, která je mezi naší generací poměrně dost neznámá a neprávem odsuzovaná, bude opravdu líbit. 🙂 Přečetla jsem to jedním dechem! Obdivuji reformátory a lidi, kteří jdou proti normám kvůli svému přesvědčení! 🙂

  SuzukiZ

  26.02.2014

  Revoluční rok 1848 z pohledu mladých studentů. Jiráskův styl trochu obtížnější na čtení, ale to je asi jediné mínus knihy. Téma (až na posledních 20 stran ze 200) je takové odlehčené, vhodné na nedělní odpoledne 🙂
  TAGS:

  online Filosofská historie ebook, kniha Filosofská historie fb2, download Filosofská historie pdf , download Filosofská historie mobi, online Filosofská historie kniha, zdarma stažení Filosofská historie IPhone, online kniha Filosofská historie pdf, zdarma Filosofská historie DJVU, zdarma stažení Filosofská historie txt, stažení Filosofská historie rtf, online Filosofská historie fb2 , e-kniha Filosofská historie stažení txt, zdarma Filosofská historie stažení kniha,

  e-kniha Filosofská historie stažení pdf

  , stažení Filosofská historie IPad, Číst Filosofská historie mobi, Číst Filosofská historie docx, zdarma Filosofská historie awz, download e-kniha Filosofská historie iPad , zdarma Filosofská historie DJVU, download Filosofská historie e-kniha zdarma, zdarma stažení Filosofská historie dvd, Číst Filosofská historie txt, book Filosofská historie stažení DJVU,

  Filosofská historie stažení kniha zdarma

  , Filosofská historie stažení kniha pdf zdarma, Filosofská historie pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Filosofská historie pdf zdarma, Filosofská historie stažení kniha epub zdarma, Filosofská historie ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply