Bitva

Bitva

Kniha v češtině!BitvaBojovný román význačného amerického autora z r. 1936 líčí mzdový boj amerických česáčů jablek, obětavost a metodičnost práce komunistických organizátorů a brutálnost, s níž buržoazie drtí stávkové hnutí. Román se stal Steinbeckovi průpravou pro jeho vrcholné dílo Hrozny hněvu.

Doslov A. J. Šťastný.
Typografie: Josef Kaplic…celý textStáhněte si knihu Bitva zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Bitva

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Bitva, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Bitva a zábavu bez omezení!

  Bitva

  Podrobnosti o knize Bitva

  :  4.119

  Originální název:

  In Dubious Battle (1936)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , ELK – Evropský literární klub

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  grapas

  24. března

  Agresivní kniha o chování davu mi dokázala říct spousty věcí. Je hrozivá, nečetla se mi dobře, šel z ní trochu až strach. Nechápu jak nad ní mohli komunisti u nás chrochtat blahem. Ukazuje čiro čirou hruzu. Doporučuji číst na střídačku s Velkým Gatsbym, at máme tu Ameriku z obou stran

  Pavelpi

  14.05.2017

  Myslím,že je to dobře napsaná kniha,která ukazuje,že boj za práva dělníků není v USA vůbec žádná sranda.Zato si myslím,že docela sranda by byla,kdyby se v téhle situaci ocitli naši politici a měli bojovat za práva dělníků v téhle době,nevím kolik by jich obstálo

  AntikvářPraha4

  25.09.2016

  Tohle by si měli přečíst levičáci i pravičáci, hned by ubylo hloupých diskuzí na internetu. V knize najdete spoustu skvělých filozofických myšlenek a trefných hlášek. Naopak kdo čeká čtivý příběh, bude asi trochu zklamán:

  “Může to být snad nějak takhle, Macu: když se člověk ve skupině chce hnout vpřed, vytyčí heslo. ,Bůh chce, abychom dobyli zpět Svatou zemi´; nebo říká: ,Bojujeme, abychom svět zabezpečili pro demokracii´; nebo: ,Odstraníme sociální nespravedlnost komunismem´. Ale skupina nedbá o Svatou zemi nebo o demokracii nebo o komunismus. Možná, že skupina se prostě chce pohybovat, je dychtivá boje a užívá slov jen k tomu, aby ubezpečila a upokojila mozek jednotlivce.”

  petr7416

  17.02.2016

  Podle mě zásadně nepochopena kniha, včetně její “komunistické” interpretace. Co více mohlo varovat před komunismem, než odhalení praktik “profesionálních” stávkařů, kteří se neštíti jít za svým cílem za každou cenu? I například v případě předem prohrané stávky. Seberu se a jdu dále, vyvolat novou stávku…

  mgeisselreiter

  06.04.2015

  Kniha, která, zobrazuje komunistické manýry jakoby z té pozitivní strany. Pořád jsem čekal, že to autor nemyslí vážně a že se nakonec vše obrátí a poselství bude, že komunismus není ta správná cesta. Bohužel jednak autor žádné myšlenky ani poselství nepřináší a druhak skutečně myslí vážně to, co píše v této opravdu nechutné knize. Hlavní hrdina Mac je takový odporný slizký had a křivák, že jsem se ještě nesetkal s knihou, kde by hlavní hrdina byl tak nesympatický. Podobně také druhý představitel Jim není o moc lepší.
  Pro vnímavého čtenáře je tento román mementem před nebezpečím komunismu. Ukazuje, jak rudí dokáží rozvracet společnost a že nepřináší nic pozitivního. Vlastně možná Steibeckovi křivdím, protože se mu pravděpodobně nechtěně podařilo varovat před komunismem.
  Kniha se poměrně dobře čte, ale děj je pořád to stejné dokola – opakující se dialogy, nikam se neposouvající děj. Jedna z mála knih, která je mi svou nápní odporná a i když se dala číst, nejraději bych na ni rychle zapomněl. Fakt velmi negativně působící dílo. 50% a 3* (ona to není špatná kniha, ale rozhodně není pro mě).

  Pawlisman

  02.10.2014

  Myslím zbytečně nedoceněná a málo známá kniha. Naopak myslím ukazuje skutečného Steinbecka, přesně jako revolucionáře a zastánce chudých a obyčejného lidu.Velice napínavý příběh a zároveň poučný, který ukazuje tehdejší dobu a poměry.

  panjan

  07.10.2011

  Na Steibecka je v tom trochu moc politiky a filozofie. Vzdaluje se to onomu přímému a bezprostřednímu stylu Hroznů hněvu. V doslovu jsem se dočetl, že právě Bitva má být klíčem k úplnému pochopení Hroznů hněvu. Pokud je opravdu takhle, tak bych nejraději Bitvu nečetl. Nicméně je to dílko kvalitní a poměrně čtivé, akorát syrová existence člověka s jeho každodenními problémy je zde viděna přes mlhavý závoj politiky a jaksi zprostředkovaně, což není autorovým zvykem a trochu mi to vadilo.  TAGS:

  online Bitva ebook, kniha Bitva fb2, download Bitva pdf , download Bitva mobi, online Bitva kniha, zdarma stažení Bitva IPhone, online kniha Bitva pdf, zdarma Bitva DJVU, zdarma stažení Bitva txt, stažení Bitva rtf, online Bitva fb2 , e-kniha Bitva stažení txt, zdarma Bitva stažení kniha,

  e-kniha Bitva stažení pdf

  , stažení Bitva IPad, Číst Bitva mobi, Číst Bitva docx, zdarma Bitva awz, download e-kniha Bitva iPad , zdarma Bitva DJVU, download Bitva e-kniha zdarma, zdarma stažení Bitva dvd, Číst Bitva txt, book Bitva stažení DJVU,

  Bitva stažení kniha zdarma

  , Bitva stažení kniha pdf zdarma, Bitva pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Bitva pdf zdarma, Bitva stažení kniha epub zdarma, Bitva ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply